KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16713006
nr 1671 3006
Tora Vega Holmström
(1880-1967), Sverige
Tora Vega Holmström (1880-1967), Sverige, tillskriven. De tre musketörerna och baby "Sten von Porat". Ej signerad, proveniens släkten von Porat. Blandteknik, 19,5x18 cm, yttermått inklusive ram: 24x22,5 cm
Tora Vega Holmström, svensk bildkonstnär född 1880 i Tottarp i Skåne, död 1967.
måndag 6 januari 2025
kl 19:19:50
Tora Vega Holmström
Läs mer om Tora Vega Holmström